Aktywizujące piosenki ruchowe do nauki języka angielskiego z dziećmi

Jeśli Twoje dziecko to jeszcze maluszek i zastanawiasz się, od czego zacząć naukę języka angielskiego, możemy polecić Ci coś interesującego dla całej rodziny 🙂

Zacznij od aktywizujących piosenek i zaproś wszystkich do zabawy ruchowej. To prawdziwy zastrzyk energii, który polubią wszyscy: mama, tata, bracia i siostry.

Nasze dzieci są bardzo aktywne i uczą się świata, więc nauka angielskiego w formie ruchu i zabawy stanowi najbardziej przystępny sposób zdobywania wiedzy przez  małe dzieci. Przedszkolaki nie chcą siedzieć przy biurku, lubią się dużo ruszać. Nasza pamięć działa w następujący sposób: im więcej kanałów percepcji jest zaangażowanych, tym lepiej i szybciej zapamiętujemy nowe rzeczy. Oznacza to, że nauka słówek w ruchu jest znacznie łatwiejsza dla dzieci niż wkuwanie ich na pamięć.

Ogromną liczbę piosenek ruchowych znajdziemy na YouTube. Wystarczy wpisać w wyszukiwaniu action songs i wybrać to, co najodpowiedniejsze dla Twojego dziecka, biorąc pod uwagę jego wiek, tematy piosenek oraz poziom znajomości języka. Zalecamy korzystanie z filmików w których słowa pojawiają się na ekranie. Dzieci będą nie tylko uczyć się ze słuchu, ale także czytać w tym samym czasie, a Ty możesz sprawdzić nieznane słowa w słowniku.

Sprawdziliśmy wiele piosenek ruchowych w języku angielskim dla dzieci w różnym wieku i wybraliśmy najbardziej mobilne i ekscytujące.

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy kolekcję według wieku.

Oglądaj, śpiewaj, ruszaj się, bądź sobą 🙂

No to akcja!

 

Piosenki dla dzieci w wieku 3+

Jedną z najpopularniejszych piosenek ruchowych jest piosenka o częściach ciała.

«Head, Shoulders, Knees and Toes»

Piosenka stopniowo przyspiesza i trzeba coraz szybciej pokazywać poszczególne części ciała. Zwykle w tym momencie w domu słychać niesamowity śmiech i szczerą radość dzieci!

Możesz zaprezentować dziecku co po kolei należy pokazywać, na pewno będzie się świetnie bawić 🙂

Dzięki tej piosence możecie też zagrać w „Confusion”.

Powiedz: „Spróbuję cię teraz zmylić! Powiem „głowa”, a wskażę kolana. Musisz uważać i pokazać wszystko poprawnie! ” Ale nie spiesz się z tym zadaniem. Możecie zagrać w Confusion dopiero wtedy, gdy dziecko już dobrze pozna nazwy części ciała. Będzie fajnie, jeśli uda Ci się zaprosić więcej osób do gry – im więcej uczestników, tym więcej zabawy. Mogą to być rodzice, przyjaciele, goście.

Kolejna wesoła i prosta piosenka ━ o rodzinie rekinów

 

Jest świetna i pozwala wciągnąć do zabawy całą rodzinę. Zgodnie z fabułą tej piosenki możesz także bawić się w chowanego, co również spodoba się dzieciom

Obejrzyj kolejne fajne propozycje.

Uczymy się ruchów, powtarzając po uroczym morsie:

 

Razem z nim witamy przyjaciół:

Z tą piosenką poznajemy zmysły:

 

Do każdej piosenki możesz wymyślać i dodawać własne ruchy, np. Wasze ulubione zajęcia rodzinne.

 

Piosenki dla dzieci w wieku 9+

Energiczny kawałek dla starszych dzieci:

Tak  wygląda popularna piosenka „Head, Shoulders, Knees and Toes” w wersji dla starszych dzieci.

Porównaj z pierwszym filmikiem dla małych dzieci 🙂

 

Z piosenek ruchowych chętnie korzystają przedszkola, szkoły i obozy językowe. Najważniejsze, że jest to fascynujący i łatwy sposób na naukę angielskiego w domu.

Spróbuj!

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci uczył profesjonalny nauczyciel ━ zgłoś się na zajęcia w Allright. Możesz zapisać się na bezpłatną lekcję próbną samodzielnie na stronie lub za pośrednictwem WhatsApp +48577913261

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.