Jak nie zapomnieć angielskiego przez wakacje: top 5 porad od Allright.com

Kontynuujcie uczęszczanie na zajęcia!

Tę poradę postawiliśmy na pierwszym miejscu. Język można bardzo szybko zapomnieć, jeśli się z niego nie korzysta. Dotyczy to szczególnie dzieci. Systematyczność i regularność to najlepsi przyjaciele wszystkich osób, uczących się języka.  Dodatkowo, uczęszczając na wakacyjne zajęcia dziecko może postrzegać angielski nie jak zwykły szkolny przedmiot, ale całkowicie normalny element jego codziennego życia. Można porozmawiać z nauczycielem o specjalnym, letnim programie zajęć.  Zamiast gramatyką i trudnymi tematami, zajmować się zadaniami praktycznymi, słuchaniem i mówieniem. Jeśli w ciągu roku wasze lekcje trwały 60 minut, w wakacje możecie zdecydować się na 30 minutowe lekcje i wizyty w klubach konwersacyjnych. Najważniejsze to nie przerywać nauki!

Oglądajcie filmy i bajki po angielsku.

Istnieje wiele stron internetowych, gdzie można obejrzeć ulubione bajki i filmy w oryginalnej wersji. Na początku można włączyć napisy (jeśli dziecko potrafi biegle czytać), a po kilku dniach wyłączyć je. Ulubieni bohaterowie zawsze wywołują emocje, dlatego łatwiej zapamiętać nowe zwroty i słowa. Jeśli dziecko jest nadal gotowe, aby nadążyć za tekstem na ekranie, puszczajcie mu bajkę raz po polsku, raz po angielsku. Dzieci często oglądają to samo w kółko i w kółko i nie męczą się tym, więc ta metoda może okazać się efektywna: dziecko będzie pamiętać o czym mówią bohaterowie, ale pojmować to, co dzieje się na ekranie w różnych językach. Jest to bardzo efektywna metoda! Stworzyliśmy listę kreskówek idealnych do nauki języka, zapoznajcie się z nią, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Śpiewajcie angielskie piosenki.

Dlaczego to takie ważne? Śpiewanie to bardzo efektywna metoda, poprawiająca mowę i wymowę. Posiadanie możliwości odtwarzania słów i tworzenia z nich zdań, to jedna z podstawowych umiejętności we władaniu obcym językiem.  W przypadku braku osoby, z którym można prowadzić rozmowę, piosenki świetnie pomagają w przezwyciężeniu wstydu przy wymawianiu obcych słów. W dodatku, można się przy tym świetnie bawić!

Czytajcie książki lub bajki po angielsku.

W naszych czasach dostęp do ogromnej ilości interesujących książek jest bardzo łatwy. Czytanie pomaga w zapamiętywaniu słów i użytecznych zwrotów. Czytajcie dziecku na głos, aby ćwiczyć z nim słuchanie.  Możecie też czytać na zmianę z dzieckiem, dzięki czemu zamiast czytanki, będziecie prowadzili dialog z dzieckiem po angielsku. Słyszeliście kiedyś bajkę, czytaną przez osobę mówiącą w ojczystym języku? Nasi nauczyciele przygotowali kilka takich filmów. Daję słowo, dzieci będą zachwycone!

Prowadźcie pamiętnik po angielsku.

Możecie zaproponować dziecku prowadzenie pamiętnika, w którym wpisywałoby wszystkie ciekawe wydarzenia. Dzięki zapiskom, na początku roku szkolnego mogłoby napisać interesującą wypowiedź o tym, jak spędziło wakacje. Pamiętnik to dla dorosłych doskonała forma, ćwicząca gramatykę i formułowanie myśli. A myślenie po angielsku to już wyższa szkoła jazdy! Jednak najważniejszą zasadą, której trzeba trzymać się przez cały rok, nie tylko latem, to zabawa i przyjemność płynąca z wykonywania zadań. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałego wakacyjnego odpoczynku i nowych sukcesów w nauce angielskiego. Przychodźcie do nas, wiemy co zrobić, aby lekcje angielskiego były najbardziej interesującym letnim zajęciem!

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.