Dlaczego dla współczesnych dzieci nauczanie online jest lepsze od korepetytora

Edukacja online nie wydaje się już czymś niezwykłym dla dzieci, które tweetują z lodówki i zarabiają miliony na wideoblogach. Dla rodziców jednak, efekty nauki online nie zawsze są widoczne i wolą korzystać z usług korepetytora z sąsiedniej klatki. W AllRight.com poznaliśmy już wszystkie plusy i minusy takiej nauki i z radością podzielimy się swoją wiedzą. 

Oszczędność czasu

 

 

 

 

 

 

 

 

Mieszkańcy dużych miast tracą średnio dwie godziny dziennie na odwożenie dziecka do szkoły/przedszkola i z placówki do domu. Jeśli dodamy do tego zajęcia sportowe, koła naukowe lub korepetycje, które zawsze odbywają się na drugim końcu miasta, to okazuje się, że czas wolny można spędzić razem tuż przed położeniem się spać. 

Wyobraźcie sobie, zamiast wożenia dziecka na kurs angielskiego i czekania aż skończy, wystarczy tylko włączyć komputer. Nie tracicie czasu na dojazdy i dodatkowo macie godzinę spokoju, bo dziecko zajęte jest wesołą nauką. Nie usłyszycie więcej: Przepraszam, jedyna dostępna grupa zaczyna zajęcia o 17.00”, nasi nauczyciele są dostępni i o dziewiątej rano, i o dziewiątej wieczorem. I najważniejsze, włączenie komputera trudno sabotować, w przeciwieństwie do wkładania butów czy szukania zeszytu i notatek.

 

Rodzice mogą obserwować przebieg lekcji

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki naszej unikalnej metodyce, dziecko już za 100 dni będzie potrafiło mówić po angielsku!” — zapewne nie raz słyszeliście te słowa. Po kupnie abonamentu i wożeniu dziecka przez trzy miesiące, nadal ciężko ocenić jego progres: w domu mówi po polsku, oceny w szkole są takie same, a na zajęcia Was nie wpuszczą, aby nie dekoncentrować dzieci. Za rok sytuacja się powtarza, tym razem jednak nauczyciele skarżą się na zachowanie dziecka i brak pracy domowej. Ostatecznie tracicie tylko pieniądze, nie widząc efektów i tym bardziej nie mogąc ich ocenić. 

Zajęcia online odbywają się w domu: nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć do pokoju i posłuchać, co mówi nauczyciel i jak odpowiada mu dziecko. Rodzicielski wzrok usadzi na miejscu nawet największego wiercipiętę, za co nauczyciel będzie Wam wdzięczny. Pamiętajcie jednak, żeby nie siedzieć koło dziecka przez całą lekcję.

 

Dostęp do najlepszych nauczycieli

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór korepetytora nie jest taki prosty, jeśli Wasza znajomość angielskiego kończy się na “how much?”. Najlepsi, miejscowi korepetytorzy mają wysokie ceny i wielu klientów, a w dodatku nie każdy oferuje możliwość dojazdu do domu ucznia. Początkujący nauczyciele są przystępniejsi, ale czy chcecie, aby ktoś nabierał doświadczenia przy pomocy Waszego dziecka?

W szkołach online nauczyciele przechodzą przez ścisłą selekcję i regularnie uczestniczą w kursach doszkalających. To, że w mieście nie ma native speakerów lub osób, przygotowujących do międzynarodowych egzaminów nie jest już problemem: wystarczy zapisać dziecko na lekcję online, dzięki czemu może rozmawiać z Brytyjczykiem lub Amerykaninem oraz przygotować się do zdania TOEFL-U i wstąpienia na zagraniczny uniwersytet. 

Format przystępny digital natives

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokolenie digital natives to dzieci urodzone po rozpowszechnieniu się komputerów, telefonów komórkowych i Internetu. Wcześniej niż książki otwierają aplikacje i uczą się swipować  zamiast składać klocki. W odróżnieniu od rodziców, zapamiętują informacje wydrukowane, a nie zapisane. Ciężko im jednak skoncentrować się na dłużej niż dziesięć minut, dlatego lekcja szkolna jest dla nich męczarnią. Nauczanie online pozwala na szybkie zmienianie typów aktywności, co nie pozwala na nudę. Do tego wykształca się w dziecku nawyk nauki przy komputerze, co przyda mu się w późniejszej nauce. 

 

Mniej przeziębień

 

 

 

 

 

 

 

 

W październiku zaczyna się w sezon przeziębień, który trwa do marca. Dzieci szybko łapią chorobę i na tydzień wypadają z rytmu szkolnego. Nie wszyscy rodzice mogą pozwolić sobie na urlop i prowadzą swoje pociągające nosem dziecko na zajęcia, przez co cała grupa zaczyna chorować. Dodatkowo, w szkole i na kursach uczniowie siedzą przez wiele godzin, narażając się na problemy z kręgosłupem w przyszłości.

Kiedy dziecko uczy się angielskiego w szkole online, nie ma szans na zarażenie się od kolegów z grupy lub ludzi w autobusie. Dopasowane do niego meble i dobra lampa wspomogą wzrok i plecy, a w każdym momencie uczeń lub uczennica może wstać i porozciągać się wraz z nauczycielem, który przygotuje specjalną rozgrzewkę. 

Ograniczenie zbędnego stresu

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektóre dzieci mają problem z przywyknięciem do nowych osób, nawet dorosłych. Nieśmiałemu, cichemu dziecku trudno jest uczyć się w grupie, zwłaszcza jeśli będzie wyśmiewane za powolność lub małomówność. Lekcje indywidualne w szkole online to idealne wyjście z takiej sytuacji. Jeśli rodzina przeprowadzi się, dziecko nie będzie musiało przyzwyczajać się do nowego nauczyciela, a kompetentni pedagodzy pomogą w przełamaniu się i przezwyciężeniu strachu przed wypowiadaniem się. 

Szkoła online angielskiego dla dzieci AllRight.com prowadzi zajęcia w interaktywnej klasie, w której można rysować, pisać, śpiewać i oglądać bajki wraz z nauczycielem i liskiem Charlie.  W nauczaniu wykorzystujemy naszą własną metodę, która łączy w sobie metodę komunikacyjną Cambridge oraz technikę TPR. Program dostosowany jest do zainteresowań, poziomu i cech dziecka. Pomagamy także w indywidualnych kwestiach: wstąpienie do szkoły w Wielkiej Brytanii, przygotowanie do testów, pomoc z pracą domową.

Lekcje odbywają się jeden na jeden z nauczycielem — polskojęzycznym lub native speakerem. Do 8-9 roku życia zalecamy półgodzinne lekcje, starszym dzieciom — godzinne. Każdy uczeń może bezpłatnie, trzy razy w tygodniu, wziąć udział w klubie konwersacyjnym. Zajęcia odbywają się w małej grupie i są prowadzone przez nauczyciela lub native speakerów z Anglii i USA.

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.