Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Jak wyjaśnić dziecku, że powinno zacząć naukę angielskiego już teraz?

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Dzieci często zadają rodzicom to pytanie, przecież zamiast spędzać czas na nauce, mogłyby pobawić się lub spotkać z przyjaciółmi. A rodzicom często nie starcza argumentów, dlaczego nauka języków jest taka ważna. 🤔

Dlatego pomożemy Wam odpowiedzieć na te jakże trudne i ważne pytania.  🙂

👇 Poniżej znajduje się lista najważniejszych powodów, dla których warto uczyć się angielskiego. Dla wygody podzieliliśmy je na dwie grupy: życie codzienne i szkoła/kariera. 

 

Do czego potrzebny jest angielski w życiu codziennym?

🧠 Nauka języków zwiększa zdolność do uczenia się — mózg ćwiczy zapamiętywanie i przetwarzanie większej ilości informacji.

✈ Angielski potrzebny jest w podróżowaniu. Znajomość angielskiego ułatwia rezerwowanie pokoju w hotelu, zamawianie jedzenia w restauracji, pytanie się o drogę nieznajomych, zakupy w sklepach i tak dalej…

🎬 Oglądanie filmów i bajek w oryginale jest bardziej interesujące, w tłumaczeniu zawsze umyka część tekstu i żartów. Na Youtubie znajduje się mnóstwo filmików, pokazujących jak trudne i śmieszne są próby tłumaczenia filmów i ich nazw. Oglądając ulubiony film z napisami, rozumie się jak dużo „zostaje za kadrem”: humor, żarty, gry słów, czasami nawet znaczenie tego, co aktualnie dzieje się na ekranie.

📖 Czytanie książek po angielsku też jest fajne. Wyobraź sobie,  przychodzisz do klasy i mówisz „Czytałem o przygodach misia Paddingtona po angielsku. Tłumaczenie tak różni się od oryginału…”  

🎮 Dużo gier ma angielski interfejs, te nowe w szczególności. Znając angielski nie trzeba czekać na polską wersję, można grać od razu po premierze!

🤩 Na Youtube znajduje się bardzo dużo angielskojęzycznych kanałów i blogów, których tematyka mogłaby się Wam spodobać. Nie wszystkie mają polskie napisy. Dzięki takim filmom można dowiedzieć się, jak wygląda życie w innych krajach, jakie nowości szykują się w świecie zabawek i nowinek technologicznych — a to wszystko po angielsku!

👋 Z pomocą angielskiego można kontaktować się z ludźmi z innych państw, dowiedzieć się czegoś o ich kulturze, tradycjach i na odwrót –opowiedzieć coś o sobie i swoim kraju. Nie trzeba znać wszystkich języków świata –wystarczy ten globalny, który pomaga w zrozumieniu siebie nawzajem.

 

Angielski w nauce i karierze

👨‍🎓 Znajomość angielskiego ułatwia otrzymanie studenckiej wizy i wyjazd na najlepsze światowe uniwersytety. Nauka za granicą jest o wiele ciekawsza i bardziej perspektywiczna. W czasie studiów można nawiązać przydatne kontakty w swoim zawodzie lub znaleźć pierwszą pracę.

👨🏼‍🚒Mówiąc o zawodzie i karierze, angielski odkrywa o wiele więcej możliwości przed człowiekiem, posługującym się nim. Dwie osoby na tym samym stanowisku mogą otrzymywać różne wynagrodzenie, w zależności od ilości języków, jakimi się posługują. Taka sytuacja ma miejsce nie tylko na wysokich stanowiskach lub firmach IT, ale także w Mcdonaldzie i sklepach z ubraniami. Napisanie w CV kreseczki lub „poziom podstawowy” w kolumnie o znajomości języków jest źle odbierane przez potencjalnego pracodawcę.

🌍 Znajomość angielskiego ułatwia otrzymanie pracy w międzynarodowej firmie z filiami w różnych krajach i ewentualną przeprowadzkę w przyszłości. Jeśli zechcesz zamieszkać w innym państwie, o pracę nie trzeba będzie się martwić.

👩🏻‍💻 Wszystkie nowości – książki, podręczniki, badania i ankiety najpierw wydawane są w języku angielski, a dopiero po pewnym czasie część z nich jest tłumaczona. W naszych czasach informacje bardzo szybko starzeją się i tracą na wartości. Bez znajomości angielskiego zawsze będziesz z tyłu, a Twoje miejsce zajmą Ci, którzy nie lenią się i powiększają swoją wiedzę. 

Decyzja o tym, aby nie uczyć się angielskiego dzisiaj, pozbawi Cię niesamowitych możliwości za 5-10-15 lat 🔒 – w zależności od Twojego wieku. Znajomość angielskiego daje więcej swobody i perspektyw: nowe znajomości, więcej miejsc pracy i szansa wyjazdu za granicę. Ale przecież nie trzeba korzystać ze wszystkiego co daje życie?  🙂

Dla rodziców: Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko znało angielski i nie bało się nim posługiwać, zapisz go do naszej szkoły. Nauka u nas to czysta przyjemność. Próbna lekcja jest bezpłatna. 👌

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.