Filmy animowane po angielsku dla dzieci

Filmy animowane po angielsku dla dzieci

Filmy animowane dla dzieci można podzielić na 2 rodzaje: pełnometrażowe filmy w oryginale i bajki edukacyjne, przygotowane specjalnie do nauki, dzięki którym dziecko szybciej zapamięta nowe słowa i wyrażenia.

 

  • Omówmy najpierw filmy pełnometrażowe.

Ten rodzaj bajek nie jest przystosowany do nauki, jednak doskonale wypełni czas wolny dziecka. Obrazy są dla małego dziecka ważniejsze niż treść monologów, dlatego jasne i kolorowe postacie z łatwością skupią na sobie uwagę dziecka, które będzie w tym czasie przywykać do brzmienia angielskiej mowy.

Pełnometrażowe filmy animowane można znaleźć na platformie YouTube.

 

  • Skupmy się teraz na angielskich bajkach edukacyjnych.

To doskonały dodatek do nauki zarówno dla tych, dopiero rozpoczynających naukę, jak i dla dzieci ze sporym zapasem słów. Wielu twórców kreskówek wykorzystuje interaktywne historie, w których autor mówi do ucznia, zachęcając go do wymawiania nowych słów, odpowiadania na pytania lub wykonywania czynności, które autor wypowiada po angielsku.

 

Przygotowaliśmy listę naszych ulubionych bajek:

1) Gogo Loves English – to bestseller wśród angielskich bajek edukacyjnych. Serial opowiada historię magicznego smoka Gogo i jego przyjaciół. Seria obejmuje 39 odcinków, poziom zaawansowania angielskiego jest stopniowo zwiększany.

2) Muzzy in Gondoland + Muzzy Comes Back – serial edukacyjny od BBC opowiada historię Muzzy’ego, obcego, który wylądował w krainie Gondoland i znalazł się w samym środku zawirowań na dworze królewskim. Każdy odcinek zawiera gramatyczne i leksykalne wstawki.

3) Bardzo popularny kanał English SingSing.

Te filmiki podobne są do krótkich lekcji, na których można powtórzyć słówka, posłuchać krótkich historii i piosenek – wszystko powiązane jednym tematem.

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.