Czym szkoła online różni się od szkoły offline: specyfika nauczania dzieci.

Czym szkoła online różni się od szkoły offline: specyfika nauczania dzieci

Ciężko wyobrazić sobie życie bez Internetu: pracujemy online, kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi, gramy, płacimy rachunki, zamawiamy jedzenie oraz wykonujemy wiele innych czynności. Nasze dzieci nie różnią się od nas, chociaż przez dzienniki online nie mogą wykręcić się od zrobienia pracy domowej. Aby obejrzeć bajkę nie włączają już DVD, a Youtube. Nastolatkowie prowadzą blogi i opisują swoje życie na platformach internetowych, a nie w pamiętnikach. W takim świecie szkoła online radzi sobie świetnie. Przygotowaliśmy listę 6 przyczyn, dlaczego nauka angielskiego online w niczym nie ustępuje zwykłej nauce, a nawet jest od niej lepsza.

Szkoła online jest zawsze blisko.

Mieszkając w dużym mieście codziennie tracimy po kilka godzin na dojazdy. Małe dzieci trzeba odwieźć do przedszkola lub szkoły i z powrotem  – w najlepszym wypadku zajmie to godzinę. Jeśli oboje rodziców pracuje, dziadkowie mieszkają daleko, a na usługi niani nie można sobie pozwolić, to zajęcia pozalekcyjne mogą okazać się niemożliwe do zrealizowania. Większość woli spędzić wieczór z rodziną, a nie czekać w poczekalni na koniec zajęć. Zaproszenie korepetytora do domu też nie zawsze jest dobrym wyborem: cena lekcji wzrasta i nie wszyscy oferują możliwość dojazdu do ucznia. Aby uczyć się w szkole online wystarczy włączyć komputer. Nie trzeba wychodzić z domu, martwić się o dojazd czy sprzątać w salonie przed przyjściem nauczyciela. 

Szkoła online angielskiego AllRight wypuściła aplikację mobilną, aby być jeszcze bliżej, uczeń może pracować ze swoim nauczycielem w każdym miejscu: u babci, na działce, po wyprowadzce do innego miasta.

Zajęcia odbywają się w wygodnym dla Was terminie

Większość kursów językowych pracuje według ściśle określonego planu i jeśli w szkole zmienił się plan lekcji, to bardzo często trzeba zmieniać grupę, lektora lub rezygnować z zajęć. Niektóre dzieci wolą uczyć się rano, ktoś uczy się na dwie zmiany i chciałby przychodzić na zajęcia na 11, a u innych mózg najlepiej pracuje o 19. Ucząc się online można wybrać dowolną godzinę rozpoczęcia zajęć. Ze względu na różnice czasowe szkoła nie operuje pojęciami „późno” lub „wcześnie”, są za to „wygodne dla ucznia” i „niewygodne dla ucznia”. Nie trzeba omawiać z innymi i anulacji i przenosin zajęć — zajęcia online są zazwyczaj indywidualne.

Szkoła języka angielskiego online — gwarancja jakości.

Jeśli mieszkacie w małym mieście to zapewne wiecie, jak ciężko jest znaleźć dobrego i sprawdzonego nauczyciela. Korepetytorzy, którzy rzeczywiście uczą, a nie pomagają tylko z pracą domową, mają rozpisany plan na miesiąc do przodu i kolejkę chętnych na miejsce. Zapisanie dziecka do studenta bez doświadczenia też nie jest najlepszą opcją. Wyjściem z tej sytuacji jest szkoła online, gdzie nauczyciele przechodzą przez ścisłą selekcję.  

Na przykład, w AllRight tylko 4 nauczycieli na 100 otrzymuje etat. Wszyscy posiadają dyplomy i certyfikaty, doskonale wypowiadają się i potrafią skupić na sobie uwagę dziecka w każdym wieku.

Rodzice kontrolują dziecko na zajęciach.

Niektórzy rodzice martwią się, że zajęcia dodatkowe idą na marne i dlatego oceny w szkole pozostają bez zmian. Niestety bywa tak, że niesumienny korepetytor daje dziecku zadanie do wypełnienia, a w tym czasie zajmuje się swoimi sprawami. W przypadku zajęć online rodzic może cały czas kontrolować , co robi dziecko, jak komunikuje się z nauczycielem i czy mówi po angielsku. Obecność rodziców wpływa też na dziecko: nie dekoncentruje się i skupia się na nauce, bo wie, że za drzwiami czeka mama lub tata. A kiedy usłyszycie, jak dziecko rozmawia ze swoimi rówieśnikami z USA lub Anglii podczas zajęć w klubie konwersatoryjnym, upewnicie się, że zajęcia online to był dobry wybór. 

Nauka online jest nowoczesna.

Najlepsze uniwersytety na świecie mają w swojej ofercie kursy online. Szkoła online angielskiego to połączenie praktycznych metod nauczania z nowościami technologicznymi. Współczesne dzieci lepiej przyswajają wiedzę z ekranów niż z książek i dlatego ten format zajęć jest bardziej efektywny niż lekcje szkolne. 

Dodatkowo, format online korzysta z aktualnych tematów, dlatego nie zdziwcie się, jeśli dziecko po zajęciach w szkole  AllRight zacznie grać w gry wideo lub nucić Beyonce.

Lekcje online — troska o zdrowie dziecka.

Dzieci często zarażają się od siebie, ponieważ rodzice często wysyłają chore dziecko do przedszkola lub szkoły, zwłaszcza jeśli nie widać po nim, że jest chore. Zimą bardzo łatwo jest przemarznąć i przeziębić się podczas drogi na zajęcia dodatkowe. Możecie być pewni, że ucząc się w domu dziecko nie zarazi się od kolegów z grupy.

Pomimo tego, że szkoła języka angielskiego online wymaga pracy przy komputerze, jest bezpieczna dla dzieci.

Na zajęciach w  AllRight nauczyciele robią przerwy, aby oczy mogły odpocząć od ekranu, i wprowadzają zadania TPR, które wymagają aktywności fizycznej. Dbamy o zdrowie naszych uczniów i nie przemęczamy ich.

Jakie są minusy nauki online?

Największym problemem przy nauce online jest niedostateczna ilość komputerów w rodzinie. Kiedy starsze dziecko musi napisać referat, tata chce pograć, mama obejrzeć serial, a młodsze dziecko zajmuje w tym czasie komputer, bo ma lekcje – może to doprowadzić do kłótni. Dlatego przygotowaliśmy specjalną aplikację i teraz lekcje angielskiego można odbywać na dowolnym urządzeniu mobilnym.  

Wszystkie problemy związane z nauką online mają charakter techniczny. Aby lekcja odbyła się bez problemów potrzebne jest dobre połączenie z Internetem, kamera i słuchawki. 

Jeśli zmagacie się z problemami technicznymi, pomoc techniczna szkoły AllRight pomoże Wam je rozwiązać.  

Podsumowując, szkoła języka online to najbardziej komfortowy i najprzyjemniejszy sposób na naukę angielskiego.

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.