Jak nie zapomnieć angielskiego przez wakacje: top 5 porad od Allright.com

Kontynuujcie uczęszczanie na zajęcia!

Tę poradę postawiliśmy na pierwszym miejscu. Język można bardzo szybko zapomnieć, jeśli się z niego nie korzysta. Dotyczy to szczególnie dzieci. Systematyczność i regularność to najlepsi przyjaciele wszystkich osób, uczących się języka.  Dodatkowo, uczęszczając na wakacyjne zajęcia dziecko może postrzegać angielski nie jak zwykły szkolny przedmiot, ale całkowicie normalny element jego codziennego życia. Można porozmawiać z nauczycielem o specjalnym, letnim programie zajęć.  Zamiast gramatyką i trudnymi tematami, zajmować się zadaniami praktycznymi, słuchaniem i mówieniem. Jeśli w ciągu roku wasze lekcje trwały 60 minut, w wakacje możecie zdecydować się na 30 minutowe lekcje i wizyty w klubach konwersacyjnych. Najważniejsze to nie przerywać nauki! Continue reading

Nie przestawaj – ucz się angielskiego z AllRight nawet latem

Dzieci długo czekały na swój ulubiony czas w roku – wakacje. Na pewno zastanawiały się już jak spędzą wolne chwile: będą spać do południa, beztrosko bawić się z rówieśnikami, grać na komputerze i wisieć na telefonie całymi dniami.


A może by tak wyrobić u Twojego dziecka nowy, pożyteczny nawyk? Z badań wiemy, że wystarczy na to 21 dni i mamy naprawdę kuszącą propozycję. Continue reading

Angielski od wczesnego dzieciństwa: korzyści z dwujęzyczności

Jesteśmy przyzwyczajeni do życia w szybkim tempie i ciągłych zmian, przez co nieustannie się uczymy i zdobywamy nowe umiejętności. Już dawno zaakceptowaliśmy fakt, że dzieci powinny rozpocząć naukę podstawowych przedmiotów i języków w wieku przedszkolnym. Wiele osób obawia się jednak, że to za duże obciążenie dla dziecka, że wszystko mu się pomiesza, będzie mylić słowa, a jego mózg zostanie przeładowany informacjami.

Zapytaliśmy o to główną metodolog naszej szkoły, Marinę Dukhaninę i stąd wiemy, że podobne obawy są bezpodstawne, natomiast dwujęzyczność niesie wiele korzyści.
Continue reading