Jak się uczyć podczas kwarantanny. Zasoby online. Część 1: Тоp-10 stron dla przedszkolaków.

Take it easyyy!

Też lubisz śpiewać? 🙂

A więc nastaw się na pozytywną falę i naładuj przyjemnymi emocjami, gdy rodzina może spędzić razem więcej czasu. Czy ciągłe dyskusje na temat wirusa i kwarantanny zapełniły już Twoje kanały w sieciach społecznościowych? Wiemy i rozumiemy, ponieważ ten temat jest teraz aktualny na całym świecie. My również staramy się pozostać na fali przygotowując dla Ciebie przydatne i interesujące materiały.

Źródła online do nauki podczas kwarantanny.

Allright (https://allright.com/) działa online od ponad trzech lat. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dowolnym miejscu na świecie, w każdej sytuacji. Nie trzeba nigdzie wychodzić, dostosowywać się do grafiku korepetytora ani kupować specjalnych książek.

Twoje dziecko może uczyć się angielskiego na specjalnej platformie w interaktywnej klasie Allright, jeśli tylko masz dostęp do Internetu. Znajdzie tam przydatne materiały, prezentacje, będzie wykonywać zadania zgodne ze swoimi zainteresowaniami, może także grać w gry, śpiewać piosenki, oglądać bajki w języku angielskim. Nauczyciel zawsze służy pomocą i nadaje na tej samej fali co dziecko. 

Ekscytująco i interaktywnie!

Teraz, gdy Twoje dziecko ma więcej czasu, prezentujemy 10 najlepszych źródeł do samodzielnej nauki. To aplikacje i strony dla przedszkolaków, na których możesz ćwiczyć swoje umiejętności językowe, grać w „widelec” i znaleźć odpowiedź na odwieczne “dlaczego” u dzieci.

Zobaczmy 🙂

Duolingo  

Twoje dziecko zna już litery, proste słowa, uczy się budować zdania? Wypróbuj tę stronę, żeby poćwiczyć umiejętności. Serwis jest darmowy i ma polski interfejs. Pomaga w utrwaleniu wiedzy, możesz z niego korzystać razem z dzieckiem, materiał jest prosty i łatwy do zapamiętania.

Allright

Angielski online dla dzieci od 4 lat. Indywidualne lekcje z nauczycielem odbywają się w klasie interaktywnej, są prowadzone w przyjemny sposób i o dowolnym czasie, uwzględniają poziom wiedzy i zainteresowania dziecka.

RightNow Media 

Just for Kids. Wybieraj spośród ponad 2000 interesujących, edukacyjnych i rozrywkowych bajek w języku angielskim dla dzieci, np. Veggie Tales, Friends&Heroes, What’s In The Bible, The Mr.Phil Show

Calming Kids’ Crafts

Ta tablica na Pinterest jest pełna pomysłów na rękodzieło dla dzieci.

Free Books from Audible 

Na tej stronie dzieci posłuchają bajek za darmo.

National Geographic Kids

Dowiedz się więcej o geografii i zwierzętach, zagraj w fajne gry na National Geographic Kids.

PBS Kids 

Zaprasza wszystkie maluchy, które nie zaczęły jeszcze chodzić do przedszkola do Wild Kratts i Dinosaur Train, gdzie za pomocą gier wzbogacą swoją edukację. Rodzice natomiast pokochają bogatą kolekcję materiałów przeznaczonych do wspierania dzieci w nauce, które można wydrukować.

Sesame Street 

Mając na celu pomoc dzieciom w zaspokojeniu ważnych potrzeb wczesnego rozwoju – program, przy którym wielu z nas dorastało, wciąż się rozwija oraz udostępnia treści i filmiki online codziennie rano. Wielu rodziców zgodzi się, że Ulica Sezamkowa jest nadal jednym z najlepszych miejsc do nauki dla maluchów oraz dzieci w wieku przedszkolnym, a także dla dzieci o specjalnych potrzebach. Na stronie znajdziecie filmy, gry i różne projekty. Być może utknąłeś w domu z dziećmi, ale nie zdradzimy nikomu, że tylko czekasz aż pojawi się „Number of the Day”.

ProjectGutenberg 

Darmowa biblioteka z ponad 60 000 bezpłatnych e-booków, obejmująca literaturę dziecięcą, w której można pobierać lub czytać online klasyki, takie jak Little Women i Peter Pan.

Dzięki tym interesującym portalom Twoje dziecko nie będzie się nudzić. Wybierzcie to, co najbardziej lubicie i spędźcie razem czas w zabawny i pouczający sposób. Najważniejsze, że zrobicie to razem. My tymczasem przygotujemy dla Ciebie wybór podobnych narzędzi dla starszych uczniów.

Pozostań na fali! 🙂

Zapisz się na
bezpłatną lekcję

Zarejestruj się

Pomóż dziecku uczyć się angielskiego

Zapisz się, aby poznawać sekrety języka w formie mailowej od AllRight.
Będziesz dostawać lifehacki, tematyczne
słowniczki i zasady językowe w przystępnym dla dzieci formacie.

[sibwp_form id=5]